Gavėjų ir jų sąrašų administravimas
Norint įkelti elektroninio pašto adresus (toliau – gavėjus) į sistemą visų pirma reikia sukurti jų sąrašą. Tai galite padaryti paspaudę ant sekcijos „Gavėjai“ ir „Sukurti gavėjų sąrašą“.
Įkėlimo procesas gali būti atliekamas dvejopai – surašant gavėjus rankiniu būdu arba įkeliant dokumentą su gavėjų sąrašu. Dokumentų tipai, kuriuos atpažįsta mūsų sistema: .txt, .csv, MS Excel (.xls, .xlsx).
Tam, kad įkėlimo procesas būtų baigtas, naujai atsidariusiame lange pasirinkite stulpelių tipus ir spauskite mygtuką „Pradėti importavimą“. Jeigu nenorite naudoti informacijos nurodomos tam tikruose stulpeliuose, pasirinkite funkciją „Praleisti šį stulpelį“
Dažniausiai užduodami klausimai
- Kaip ištrinti adresatus, kurie atsisakė naujienlaiškių, įvedė blogą el. pašto adresą?
Visų pirma gavėjų sąrašo viršuje pasirinkite norimą filtravimą ( šiuo atveju „ atsisakęs naujienlaiškių“ arba „ blogas el. pašto adresas“ ), tada pasirinkite žymėti visus ir spauskite „Pašalinti iš visų sąrašų“ mygtuką.
- Kiek laiko užtrunka 100 000 laiškų išsiuntimas?
Tam, kad išsiųstų 100 000 laiškų sistema vidutiniškai užtrunka nuo 2 iki 3 minučių. Pradėjus siuntimą nebūtina likti prisijungus prie sistemos kadangi procesui tai įtakos neturi.
- Kaip perkelti norimus el. pašto adresus į kitą sąrašą?
Gavėjų sąrašo viršuje pasirinkite filtravimą, kuris atitiktų gavėjų, kuriuos norite perkelti, tipą, tada pažymėti visus, spauskite „Perkelti į kitą sąrašą“ mygtuką bei pasirinkite į kurį sąrašą norėtumėt juos perkelti.
- Jei sąraše, kurį įkėlinėjau į sistemą, yra pasikartojančių el. pašto adresų, ar jie gaus po daugiau negu vieną laišką?
Ne. Dublikatai yra pašalinami įkėlimo metu, todėl dėl to, kad adresatas gali gauti daugiau nei vieną laišką, galite nesijaudinti.
- Kaip sukurti juodąjį sąrašą?
Juodasis sąrašas skirtas tam, kad galėtumėt atskirti gavėjus, kuriems nenorite daugiau siųsti naujienlaiškių. Visų pirma įkelkite gavėjus, kuriems nenorite siųsti naujienlaiškių į vieną sąrašą, visus juos pažymėkite ir spauskite mygtuką „Pažymėti kaip atsisakiusius“. El. pašto adresai, kurie yra pažymimi kaip atsisakę naujienlaiškių, apskaitoje nefigūruoja kaip aktyvūs ar unikalūs gavėjai, todėl papildomai nekainuoja.
Laiško kūrimas
Laiškas pradedamas kurti skiltyje „Laiškai“, paspaudus mygtuką „ Sukurti savo pirmąjį laišką“. Atsidūrus pirmojoje laiško kūrimo dalyje būtina užpildyti visus informacinius laukus. Žymimieji langeliai apačioje suteikia galimybe rinktis ar norima naudoti Google Analytics, išsiųsti pakartotinį laišką gavėjams, kurie jos neatidarė per pasirenkamą laikotarpį. Taipogi yra atskira parinktis klientams, kurie nori naudoti savo HTML kodą. Dešinėje realiuoju laiku rodoma vizualizacija, kurioje matomas dar neatidaryto laiško atvaizdas pašto dėžutėje.
Užpildžius visus informacinius laukus ir paspaudus “Išsaugoti ir tęsti” mygtuką apačioje, atsidaro laiško dizaino kūrimo dalis. Visų pirma pasirenkamas vienas iš šablonų arba opcija kurti visiškai naują laiško dizainą.
Laiško dizaino kūrimas.
Pagrindinės naudojimosi instrukcijos
Kairėje pusėje – sekcijų ir elementų meniu:
Pasirinkta sekcija įtraukiama į laišką. Įtraukimo metodu elementai sudedami į sekcijos blokus. Pavyzdys: Norint sukurti laišką, kuris susideda iš vienas po kito struktūriškai sudėliotų: logotipo, nuotraukos ir antraštės reikėtų įtraukti sekciją, kuri susideda iš vieno bloko, o į jį – du “Image” ir “Headline” blokus.
Po to, kai yra įtraukiamas vienas iš elementų, kairėje pusėje atsiranda pritaikymo parinktys.
Pakeitimai padaryti elemento parinktyse galioja tik tam elementui, todėl įtraukus kitus elementus jie nėra pakeičiami pagal praitojo pavyzdį, tačiau, jei žinoma, jog tam tikro elementas bus naudojamas su lygiai tokiomis pačiomis parinktimis visame laiške – paspaudus “Set as default”galima pakeisti numatytus nustatymus į norimus.
Elementų aprašas
- Antraštė ( angl. – ”Headline” )
Antraštė yra trijų (H1, H2, H3) tipų, kiekvienas iš jų turi skirtinga dydį, šriftą, juos galima keisti, nustatyti savuosius.
- Teksto blokas ( angl. – ”Paragraph” )
Teksto blokas skirtas ilgesniems tekstams – apibūdinimams, istorijoms ir t.t.
- Paveikslėlis ( angl. – ”Image” )
Šis elementas skirtas paveikslėliams įkelti. Tai galima padaryti įdedant paveikslėlio nuorodą ar failą. Visi prieš tai įdėti paveikslėliai yra išsaugojami, tam, kad būtų patogiau juos panaudoti kitą kartą. Taip pat sistema leidžia naudoti “Giphy” ir “Unsplash” paveikslėlių bibliotekas, kurios yra pačioje dizaino kūrimo sistemoje.
- Mygtukas ( angl. – ”Button” )
Mygtukas yra visapusiškai pritaikomas, galite keisti dydį, spalvą, šriftą ir t.t.
- Socialinių tinklų piktogramos ( angl. – ”Social” )
Šis elementas leidžia pridėti nuorodas į savo socialinių tinklų platformas.
- Skiriamoji linija ( angl. – ”Spacer” )
Suteikia galimybę atskirti turinį skiriamuoju brūkšniu. Jį taip pat galima redaguoti keičiant spalvą, dydį ir tipą.
- Vaizdo klipas ( angl. – “Video” )
Leidžia į laišką įdėti vaizdo klipą naudojant jo nuorodą. Jis yra pakeičiamas į aukštos kokybės judančius ( angl. – “GIF”), kuris veiks net jei vaizdo klipas bus ištrintas.
Blokų kopijavimas ir sekcijų išsaugojimas
Bloką galima kopijuoti paspaudus “Copy block” mygtuką, kuris atsiranda kairėje pusėje, kursoriumi užvedus ant bloko, kurį ir norima nukopijuoti.
Sekcija kopijuojama labai panašiai, vienintelis skirtumas – “Copy section” mygtukas atsiranda viršuje, dešinėje pusėje.
Mėgstamiausias ar ateityje praversiančias sekcijas galima išsaugoti ir panaudoti kituose laiškuose. Visos išsaugotos sekcijos kaupiamos “Sections” skiltyje “My Category” aplanke:
Automatiniai laiškai
Automatinė veiksmų seka kuriama sekcijoje “Automatiniai laiškai” paspaudus mygtuką “Naujas scenarijus”. Visų pirma pasirenkamas scenarijus, galima rinktis iš jau sukurtų:
- Paliktas krepšelis
- Pasveikinimo laiškų serija
- Paspausta prekės nuoroda
- Atsiliepimo užklausa po pirkimo
- Susigrąžinkite neaktyvius klientus
- Palikto krepšelio laiškų serija
- Pirkimo patvirtinimas
- Gimtadienis ar sukaktuvės
- Pasveikiniko laiškas
- Dvigubo patvirtinimo forma
Arba kurti naują pasirenkant tuščią šabloną.
Automatinės veiksmų sekos pagalba galima sukurti tūkstančius skirtingų veiksmų scenarijų, kurios bus atliekamos be žmogaus įsikišimo. Automatinių laiškų sekos kūrimas prasideda pasirinkus priežastį, kuri ją inicijuos. Priežastys iš kurių galima rinktis:
- Data
- Datos sukaktuvės
- Gavėjas pridedamas prie sąrašo
- Gavėjas pašalinamas iš sąrašo
- Paspaudžiama ant nuorodos
- Paliekamas krepšelis
- Įsigyjama prekė
- Išsiunčiama API užklausa
Pasirinkus bet kurią iš priežasčių, kairėje atsiras jos nustatymai, būtina užpildyti kiekvieną informacinį lauką. Norint pridėti sekančius žingsnius paspaudžiamas pliuso ženklas po priežasties lauku. Po jų atsiranda galimų pasirinkti žingsnių meniu.
Žingsnių sąrašas
Taisyklė
Šis žingsnis turi labai tipų:
- Gavėjo duomenys
- Papildomi laukeliai
- Scenarijaus laiško veikla
- Kampanijos veikla
- Priklausymas sąrašui
- Paliktas krepšelis
- Įsigyta prekė
Kiekvienas iš šių tipų turi atskirus pasirinkčių laukelius, kurie yra automatiškai sudaromi iš duomenų, kuriuos pateikiama sistemoje. Galiausiai pasirenkamos reikšmės nuo kurių priklauso taisyklės atšakos “Taip” ar “Ne” pasirinkimas.
Pauzė
Šis žingsnis nustatyti kiek laiko norima uždelsti iki kito žingsnio pradėjimo.
Laiškas
Sukuriamas laiškas, kuris, pagal tam tikrus nustatymus, išsiunčiamas gavėjams.
Veiksmas
Leidžia atlikti tam tikrus veiksmus sistemoje. Veiksmai, kuriuos galima atlikti:
- Perkelti gavėją į kitą sąrašą
- Kopijuoti gavėją į kitą sąrašą
- Pašalinti gavėją iš sąrašo
- Pažymėti gavėją kaip atsisakiusį
- Pakeisti gavėjo papildomo laukelio reikšmę
- Informuoti mane
- Siųsti webhook užklausą
Automatinių veiksmų sekos pagalba galima sukurti kompleksinius klientų atgavimo, priminimo, dvigubo el. Pašto adreso autentifikavimo ir kitus procesus, kurie veikia visiškai autonomiškai, štai vienas jų –
Ataskaitos (Statistika)
Norėdami pamatyti savo išsiųstų laiškų statistiką, kairiajame meniu pasirenkame skiltį “Ataskaitos”, kaip parodyta paveiksliuke žemiau
Pirmajame ataskaitų lange galite matyti visų savo išsiųstų kampanijų pavadinimus bei trumpą kiekvienos kampanijos rezultatų apžvalgą. Šios ataskaitos yra sugeneruojamos automatiškai tokiu pat pavadinimu, vos tik išsiuntus kampaniją. Šiame lange galite pamatyti kampanijos išsiųstų laiškų skaičių, atvertimų skaičių ir procentinę išraišką, paspaudimų skaičių bei procentinę išraišką, taip pat atsisakymų ir atmestų laiškų skaičius ir procentines išraiškas.
Užvedus kursiorių išlenda papildoma mygtukų juosta, kurioje galite atidaryti išsamesnę kampanijos ataskaitą, peržiūrėti kampanijos laišką arba kopijuoti šią kampaniją.
Taip pat, išsamesnė vienos kampanijos ataskaitą galite atidaryti ir paspaudę ant kampanijos pavadinimo.
Kampanijos ataskaita turi tris pagrindinius skirtukus:
- Apžvalga
- Paspaudimų ataskaita
- Gavėjų veiksmų istorija
Apžvalgos skirtuke galite lango viršuje galite matyti:
- Laiško antraštę
- Išsiuntimo laiką
- Išsiųstų laiškų kiekį (gavėjų skaičių)
Kiek žemiau, skritulinė diagrama nurodoma kiekvienos iš gavėjų veiksmų procentinėmis dalimis, bei absoliučiu skaičiumi:
- Atidarymai
- Paspaudimai
- Nepristatyti laiškai
- Atsisakę naujienlaiškių
- Spam skundai
- Neatidarę laiško
Paspaudę ant konkrečios sekcijos pavadinimo, rasti konkretų gavėjų veiksmų istoriją su laiko nuoroda. Pvz.: paspaudę ant žodžio “Atidarę”, galite rasti konkretų sąrašą gavėjų veiksmų su jų atidarymo data ir laiku.
Taip pat, Apžvalgos skirtuke, galite rasti tokius vizualius grafikus su laiko juostomis:
- Atidarymų ir paspaudimų pagal mėnesio dienas
- Atidarymų ir paspaudimų rodiklius pagal valandas
- Gavėjų naudojamų naršyklių pasiskirstymą (procentine išraiška)
- Gavėjų naudojamas operacinių sistemų pasiskirstymą (procentine išraiška)
- Gavėjų naudojamų platformų pasiskirstymą (procentine išraiška)
Vizualus pavyzdys pateiktas paveiksliuke žemiau:
Taip pat, lango apačioje rasite Jūsų laiške esančių nuorodų sąrašą, suskirstytą pagal paspaudimų kartų skaičių, kuomet populiariausios nuorodos rikiuojamos viršuje. Pasirinkę antrą skirtuką, esantį viršuje, galėsite matyti išsiųstos kampanijos laiško dizainą su konkrečių mygtukų paspaudimų ataskaita išreikšta procentine dalimi nuo visų paspaudimų. Žemiau esančiame pavyzdyje, mygtuką su pavadinimu “Mokymų medžiaga” paspaudę 64,52% nuo visų paspaudimų.
Trečiasis skirtukas “Gavėjų veiksmų istorija” atidaro pilną sąrašą gavėjų veiksmų su datos ir laiko nuoroda bei konkrečiu veiksmu, kurį tas gavėjas atliko.
Paspaudus mygtuką “Eksportuoti į Excel” bus automatiškai sugeneruojamas failas, kurio siuntimą automatiškai pradės Jūsų naršyklė.
Prenumeratų kūrimas
Sender.net sistemoje prenumeratos kuriamos formų pagalba. Formos kūrimas prasideda paspaudus ant sekcijos “Formos” pagrindinėje meniu juostoje kairėje ir mygtuko “Sukurti prenumeratos formą” dešinėje.

Užpildžius formos informacinius laukus ir paspaudus “Išsaugoti” pradedamas formos apipavidalinimo procesas.
Forma projektuojama pagal keturis pagrindinius kriterijus:
- Turinį – leidžia keisti formos antraštę, tekstą, taip pat mygtuko tekstą ir padėkos tekstą “Ačiū!” , kurį nauji sekėjai mato, kai užsiprenumeruoja naujienlaiškį.

- Stilių – leidžia keisti formos stilių.

- Laukelius – suteikia galimybę pridėti papildomus laukelius, tokius kaip – vardas, pavardė ir elektroninio pašto adresas. Laukelių gali būti ir daugiau, jie atsiranda kai gavėjų sąraše sukuriamas papildomas laukelis.

- Gavėjų – pasirenkamas gavėjų sarašas į kurį pateks prenumeratoriai.

Baigus formos kūrimo procesą sistema sugeneruoja kodą, kuris yra įsidedamas į internetinę svetainę
Jei naudojatės WordPress/WooCommerce įskiepiu – nereikia įdėti kodo, galima formą įdėti naudojantis įskiepiu.
Sender.net Logotipas pridedamas jei klientas naudojasi nemokamu planu. Pasirinkus bet kurį mokamą planą – logotipas ir užrašas yra automatiškai pašalinami.
Sistemos naudotojų valdymas
Sistemos naudotojų valdymas vyksta “Mano paskyra” sekcijoje, “Vartotojai” skiltyje.

Sukurti naują naudotoją galima paspaudus mygtuką “Sukurti vartotoją” dešinėje ir užpildžius informacinius laukelius.
Naudotojo nustatymų redagavimas
Visų pirma prie naudotojo, kurį norima redeguoti, paspaudžiamas “Veiksmai” mygtukas. Tada pasirenkama opcija “Redaguoti”. Norint ištrinti naudotoją spauskite “Ištrinti”

Paspaudus redagavimui skirtą mygtuką atidaromas langas su visa naudotojo informacija. Užpildžius ar pataisius reikiamus laukelius paspaudžiamas mygtukas “Išsaugoti”
Naudotojo laukeliai kuriuos galima redaguoti:
- Vartotojo vardas – su šiuo vardu naudotojas prisijungia prie sistemos (dažniausiai sutampa su el. pašto adresu).
- Slaptažodis – jei nenorite jo keisti – palikite langelį tuščią.
- El. pašto adresas – el. pašto adresas susietas su vartotoju.
- Vardas
- Pavardė
- Kalba
- Aktyvumo varnelė – patikrinkite, kad šita varnelė pažymėta prieš spaudžiant “Išsaugoti”, kitaip vartotojas negalės prisijungti prie paskyros.
- Komentaras – Galima parašyti komentarą, kurį matys tik paskyros kūrėjas.